KONST / Litografier / Färglitografi 12319021
nr 1231 9021
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, "Utsikt från lotsberget". Signerad, numrerad 90/150. Motivet: 37x48 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:55:37
1.100 kr
1.500 kr